таг: States

Рафаeл Надал е во трка со времето за да настапи во...

0
Шпанскиот тенисер Рафеал Надал одби да игра на турнир во Бордо како најава...

Ждреб, Ѓоковиќ и Надал можат да се сретнат дури во финалето

0
Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се најде на спротивната страна од ждребот во однос на неговиот...

САД е победник на првиот Јунајтед тениски куп

0
Тејлор Фриц го совлада Матео Беретини со 7:6(4)/7:6(6) за да ја потврди 3:0 победата на...

Рафаел Надал: Ситуацијата не е идеална, но ми требаат победите!

0
Рафаел Надал моментално се наоѓа во Австралија каде се подготвува за првиот Грен слем турнир...

Рафаел Надал се сопна на првиот чекор

0
Првиот ден на завршниот тениски Мастерс Куп во Торино заврши со големо изненадување, Најтрофејниот Грен-слем...

Пристигна првата репрезентација учесничка на “Катар 2022”

0
Селекцијата на САД по единаесетти пат учествува на Светските првенства. Неодамна во Катар пристигнаа членови на селекциите...