таг: stadium

Катарците со втора понуда, сега со 5,5 милијарди евра за купување...

0
Катарскиот шеик и банкар Хамид Бин Јасим бин Џабер Ал Тани, кој ја...

Среда 21 часот, последниот рок за продажбата на “Црвените Ѓаволи”

0
Потенцијалните нови сопственици на Манчестер јунајтед имаат рок до среда, до 21 часот,...

Бензема: Ја напишав мојата приказна, а нашата завршува тука

0
Најдобриот фудбалер за 2022 година, Карим Бензема реши да се повлече од националниот тим со...

Тите: Максимална почит кон Хрватска, тие се светски вицешампиони

0
Селекторот на бразилската фудбалска репрезентација, Тите, во пресрет на четвртфиналниот натпревар на Светското првенство против...

Шпанија со три кандидати за местото на Луис Енрике

0
Луис Енрике нема да остане селектор на Шпанија по елиминацијата на Светското првенство во Катар....

Бензема го пропушта Мундијалот во Катар!

0
Карим Бензема, нема да игра на Мундијалот во Катар кој почнува денеска поради скинат квадрицепс....

Луис Енрике, нов тренер на Манчестер Јунајтед?!

0
Манчестер Јунајтед го гледа Луис Енрике како потенцијален кандидат за преземање на клубот на лето....