таг: совладувајќи

Калин Ивановски го искористи домашниот терен и дојде до трофејот

0
Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски го искористи домашниот терен и совладувајќи го Саша Гуејмард Вајенбург...

ВИДЕО /Милан ја доби Аталанта, Златан се врати по девет месеци

0
Милан ја надмина кризата и запиша трета победа едноподруго, совладувајќи ги на „Сан Сиро“ Аталанта...