таг: Southgate

Позитивната реакција на јавноста го убедила да продолжи

0
Герет Саутгејт ќе остане англиски селектор и покрај елиминацијата во четврт-финалето на Светското првенство, тврдат...

Саутгејт ќе добие 4,6 милиони евра доколку англичаните станат светски шампиони

0
Фудбалската асоцијација на Англија (ФА), богато ќе го награди селекторот Герет Саутгејт доколку „Гордиот Албион“,...