fbpx

таг: soccer

Интер не дозволува Шкриниар да оди во Париз

0
Париз Сен Жермен уште еднаш доби „не“ од Интер за понудата да го доведе Милан...

Доменико Тедеско поблиску до клупата на Белгија

0
Белгија наскоро ќе има нов национален селектор. Федерацијата го скуси изборот на Доменико Тедеско и...

Алегри жестоко ги критикуваше фудбалерите после поразот против Монца

0
Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри, жестоко ги критикуваше фудбалерите за играта во изненадувачкиот пораз од...

Милан, испрати богата понуда за Николо Заниоло

0
Според италијанските медиуми, голема е веројатноста Николо Заниоло до крајот на предониот рок да се...

Интер со 2 опции кои би можеле да бидат замена за...

0
Интер очигледно веќе го прифати фактот дека ќе го загуби дефанзивецот Милан Шкриниар кој е...

Дани Алвеш се соочува со казна затвор од 4 до 12...

0
Бразилскиот репрезентативец Дани Алвеш се наоѓа во притвор во Барселона поради сексуален напад врз девојка...

Аргентински фармер направи лик на Меси со пченка на огромно поле

0
Аргентинскиот фармер Максимилијано Спинаце во чест на „иконата“ на Аргентина, Лео Меси решил да му...

Mанчестер Јунајтед најде нов напаѓач…во Турција!

0
Холандскиот напаѓач Вaут Вегорст наскоро би требало да биде промовиран во ново засилување на Манчестер...

Португалија во преговори со бившиот тренер на Белгија

0
Роберто Мартинез може да го преземе кормилото на репрезентацијата на Португалија. Стратегот ја водеше Белгија...

Мазрауи „недостапен за натпревари“, има „благо воспаление“

0
Баерн Минхен објави дека дефанзивецот Нусаир Мазрауи бил позитивен на корона вирусот за време на...