таг: Simone

Инзаги: Јас сум виновен, но Интер ќе се врати посилен по...

0
Тренерот на италијанскиот калчолигаш Интер, Симоне Инзаги ја презема одговорноста за очајниот старт на сезоната на „нероаѕурите“...

Инзаги: Против Баерн треба да бидеш совршен за да победиш

0
Тренерот на Интер, Симоне Инзаги, го коментираше поразот од Баерн со 0:2 на стартот од групата Ц во Лигата на шампионите. Тоа е...

Инзаги: Заслуживме повеќе, барем според она што го прикажавме

0
Симоне Инзаги смета дека Интер треба да го гледа на настапот против Ливерпул како почетна...