таг: Швјонтек

Швјонтек сигурна во Мелбурн, Циципас против Синер

0
Првата носителка Ига Швјонтек продолжи со одличните игри на Австралија опен. Таа ја декласира Кристина Букса дозволувајќи и само еден гем (6:0, 6:1)....