fbpx

таг: Шумахер

Официјално, Шумахер потпиша со екипата на Мерцедес

0
Германскиот пилот, Мик Шумахер се раздели со тимот на Ферари, за да премине во редовите на  Мерцедес....

Позната е вистинската причина зошто Мик Шумахер ја напушти Формула 1

0
Мик Шумахер не можеше да го продолжи договорот со американскиот болид „Хаас“, заминувајќи од Формула 1 по...

Екипата на Хаас ја донесе конечната одлуката за Мик Шумахер

0
Мик Шумахер повеќе нема да биде возач на Хаас, а се збогуваше со Формула 1, по само...