fbpx

таг: second

Кејн се израмни со најдобриот стрелец во историјата на лондонскиот клуб

0
Хери Кејн го постигна својот 266. гол за Тотенхем, така израмнувајќи се со најдобриот стрелец...

Хари Кејн, летово стигнува на Олд Трафорд?!

0
Манчестер Јунајтед подготвува неверојатен трансфер за големата ѕвезда на Тотенхем, Хари Кејн следното лето, тврдат...

Cензација кај дамите во Мелбурн, крај за втората фаворитка

0
Втората фаворитка и носителка на турнирот Австралијан Опен, Онс Жабер, ги заврши настапите во раната...

Сензационално, Рафа Надал елиминиран без освоен сет!

0
Рафаел Надал, е елиминиран во 2. коло на Австралија Опен, откако е поразен од американецот...

Мислав Оршиќ, конечно ќе игра во Премиер Лигата

0
Динамо од Загреб е препознатлив по одличната трансфер политика и многубројните скапи продажби на играчи....

ФИФА поведе постапка против Србија за дискриминација

0
Светската фудбалска организација, ФИФА, поведе постапка против Фудбалскиот сојуз на Србија. Advertisements ...

Мексикански бизнисмен со понуда од 1 милијарда евра за Наполи

0
Според италианските медиуми, мексиканска компанија е подготвена да понуди речиси 1 милијарда евра за да...

Скај Спортс: Баерн Минхен, со понуда од 100 млн евра за...

0
Новинарот на „СкајСпортс“ во Германија, Флоријан Плетенберг, на твитер изјави дека Баерн Минхен работи на...

Еквадор сруши традиција долга цели 92 години

0
Фудбалската репрезентација на Еквадор славеше со 0-2 над домаќинот Катар на отворањето на 22. Светско...

Дешамп: Коло Муани ќе биде дел од Франција во Катар

0
Кристофер Нкунку поради повреда ќе го пропушти Светското првенство во Катар кое започнува во недела....