таг: scoring

Соиграчите на Меси: Тој ќе остане во ПСЖ и следната сезона

0
Аргентинскиот ас Лионел Меси најверојатно ќе остане во Пари Сен Жермен и следната...

Пеколен план, Лионел Меси во МЛС би го плаќале 29 клуба!

0
Името на Лионел Меси би довело неверојатни приходи во кој и да е...

Барселона тргна силно по напаѓачот на Атлетико Паранаенсе

0
Барселона е во потрага по напаѓач кој би можел долгорочно да го наследи...

Обвинителството побара две години затвор за фудбалерот на Спартак Москва

0
Обвинителството во Холандија побара две години затвор за фудбалерот на Спартак Москва, Квинси...

Мундо Депортиво: Меси, ќе биде прогласен за најдобар фудбалер во 2022

0
Аргентинскиот капитен и член на ПСЖ, Лионел Меси, ќе биде прогласен за најдобар...

Милан е подготвен да го продаде хрватскиот играч

0
Анте Ребиќ во летниот преоден рок ќе го напушти Милан, тврди „Газета дело Спорт“. Поранешниот...

Тотенхем успеаја да го обезбедат трансферот на Педро Поро

0
Челниците на Тотенхем успеаја да го обезбедат трансферот на Педро Поро. Откако Спортинг Лисабон се...

Преодниот рок започна со трејд меѓу Вашингтон и Лејкерс

0
Преодниот рок во НБА лигата започна со трејдот што го направија Вашингтон Визардс и ЛА...

Кејн се израмни со најдобриот стрелец во историјата на лондонскиот клуб

0
Хери Кејн го постигна својот 266. гол за Тотенхем, така израмнувајќи се со најдобриот стрелец...

Хари Кејн, летово стигнува на Олд Трафорд?!

0
Манчестер Јунајтед подготвува неверојатен трансфер за големата ѕвезда на Тотенхем, Хари Кејн следното лето, тврдат...