таг: saves

Куртоа, под знак прашалник за натпреварот со Ливерпул

0
Реал Мадрид е поразен на гостувањето кај Мајорка со 1:0 во натпреварот од 20. коло...

Ал Наср бара замена за Оспина, приоритет е поранешниот голман на...

0
Ал Наср, тимот во кој пред неколку недели пристигна Кристијано Роналдо, преговара за итно вклучување...

Кејлор Навас се враќа на голот на ПСЖ,  по паузата од...

0
Последниот натпревар на Кејлор Навас за Пари Сен Жермен го одигра на 21 мај, кога...

ВИДЕО/ Две блескави одбрани на Куртуа во финалето

0
Белгиецот изведе две магични одбрани и покажа рефлекс на ниво. Првата шанса ја имаше Мохамед...