таг: Саудијците

Насер Ал-Келаифи, сака да купи акции од Тотенхем

0
Откако Саудијците го купија Њукасл, а американските газди на Манчестер јунајтед и Ливерпул бараат купувачи, се најавува дека во Премиер лигата сака да...