таг: Russia

Тиафо и Медведев, први полуфиналисти во “Индијан Велс”

0
Френсис Тиафо и Данил Медведев се првите полуфиналисти на Мастерсот во “Индијан Велс”....

Циципас стартуваше со победа на тенискиот турнир во Ротердам

0
Првиот носител Стефанос Циципас стартуваше со победа на тенискиот турнир на тврда подлога во Ротердам...

Првиот тенисер од Кина кој освоил АТП титула

0
Јибинг Ву стана првиот тенисер од Кина кој освоил АТП титула. Ву го освои турнирот...

Циципас е првиот финалист на Австралија опен

0
Стефанос Циципас со победата против Карен Хачанов од 3:1 во сетови (7:6, 6:4, 6:7, 6:3)...

Хачанов е првиот полуфиналист, Рибакина подобра од Остапенко

0
Карен Хачанов е првиот полуфиналист на машкиот дел од турнирот во Мелбурн. Во женска конкуренција,...

Рубљов го елиминира Руне и ќе игра против Ѓоковиќ или Де...

0
Андреј Рубљов се пласираше во четвртфиналето на Австралија опен. Во драматичен меч рускиот тенисер го...

Рубљев и Руне, сигурно до следната рунда на Австралија Опен

0
Bо Мелбурн се одиграа пет дуели, а фаворитите продолжија според планот. Андре Рубљев за два часа...