таг: Rublev

Рубљов, спаси пет меч топки и избори пласман во четвртфиналето

0
Рускиот тенисер Андреј Рубљов, одигра неверојатен меч, прoтив Алехандро Давидович- Фокина во осминафиналето...

Рубљов го елиминира Руне и ќе игра против Ѓоковиќ или Де...

0
Андреј Рубљов се пласираше во четвртфиналето на Австралија опен. Во драматичен меч рускиот тенисер го...

Рубљев и Руне, сигурно до следната рунда на Австралија Опен

0
Bо Мелбурн се одиграа пет дуели, а фаворитите продолжија според планот. Андре Рубљев за два часа...