таг: PSG’s

Меси, кариерата ќе ја продолжи во Саудиска Арабија или во САД

0
Лионел Меси нема да го продолжи договорот со ПСЖ и нема да се...

ПСЖ по суспензијата, го брани Меси од сопствените навивачи

0
Фудбалскиот клуб Пари Сен Жермен излезе со официјално соопштение во кое го осуди...

Kолку финансиски ќе го чини Меси суспензијата од ПСЖ?

0
Екипата на ПСЖ го суспендира Лионел Меси затоа што Аргентинецот замина во Саудиска...

И да го освои Купот, Тулуз би можел да добиe забрана...

0
Францускиот прволигаш Тулуз игра одлична сезона. Минатото лето ја славеа титулата во Лига...

Медиумите, Маурисио Покетињо седнува на клупата на Челзи

0
Челси моментално се 11. на табелата во Премиер лигата и нема победа на...

Доби огромен број на закани, cемејството на Галтие e под заштита...

0
Семејството на тренерот на Пари Сен-Жермен, Кристоф Галтие е под заштита на телохранители...

ПСЖ става крај на мегаломанските трошења во преодните рокови

0
Сопствениците на ПСЖ се подготвени да направат радикални промени во работењето на клубот....

Меси ја одби најголемата понуда: 13 евра во секунда, 771 eвра...

0
Најдобриот светски фудбалер Лионел Меси ја одби понудата на Ал-Хилал од Саудиска Арабија,...

ПСЖ ја достави понудата, Меси одлучува за се

0
Лионел Меси се уште не одлучил каде ќе игра следната сезона. Додека навивачите...

ПСЖ-Меси, преговорите се ставени во мирување

0
ПСЖ се уште не постигнале договор со Лионел Меси. Дел од француските медиуми...