таг: prior

Познати се можните двојки во плеј – офот во Лигата на...

0
Познати се можните двојки во плеј – офот во Лигата на Шампионите, тоа...

Анчелоти сака екстра напаѓач, Флорентино Перез не мисли така

0
Реал Мадрид покажа активност на стартот на преодниот рок, но големо прашање е...

“Саудиската лига станува се посилна, следната година ќе биде уште подобрa”

0
Напаѓачот на Ал Наср, Кристијано Роналдо, верува дека шампионатот на Саудиска Арабија многу...

Мануел Нојер, почна со тимски тренинзи

0
Голманот на Баерн Минхен, Мануел Нојер, почна со тимски тренинзи. Германскиот репрезентативец ја...

Перез сака да го купи Чукувуезе, откако даде 2 гола на...

0
Самуел Чуквуезе одигра фантастичен натпревар на „Сантијаго Бернабеу“, постигнајќи два прекрасни гола и...

Вирусна инфекција ја покоси репрезентацијата на Холандија

0
Петмина играчи отпаднаа од сисокот на селекторот Роналд Куман. На стартот на квалификациите...

Флорентино Перез веќе одредил кој го менува Карло Анчелоти

0
Карло Анчелоти на крајот на сезоната ќе го напушти Реал Мадрид без разлика...

Мегваер го напушта Ман. Јунајтед и ќе игра во Лигата на...

0
Скапо платениот Хари Мегваер ќе го напушти Манчестер јунајтед. Поранешниот играч на Лестер,...

АС: Реал Мадрид купува напаѓач кај “Старата Дама”

0
„АС“, во денешното издание на насловната страница открива дека Реал е многу блиску до купување...

Реал сака да го купи Кварацхелија, кој има клаузула од 150...

0
Шпанскиот гигант Реал Мадрид е заинтересирани за играчот на Наполи и грузиски репрезентативец Квича Кварацхелија,...