таг: preparation

Бензема се сели во Саудиска Арабија, ќе отвори своја Академија

0
Фудбалерот на Реал Мадрид, Карим Бензема може да отвори своја академија во Саудиска...

Бензема го пропушта Бетис, за да биде подготвен за Ливерпул

0
Реал Мадрид се најде во нови проблеми во пресрет на новото коло во...

Бензема одлучил, уште 2 години на „Сантијаго Бернабеу“

0
Шпанскиот и европски шампион Реал Мадрид ќе го задржи Карим Бензема најмалку уште две години,...

Бензема не издржа ниту 15 минути од тренингот

0
Карим Бензема носи главоболка за Дидие Дешамп, во пресрет на Светското првенство во Катар. Првиот...