таг: pose

Oснованa пред шест години, cега стана шампион на НХЛ лигата

0
Американскиот хокеарски клуб Лас Вегас Голден Најтс е основан пред шест години, а...

Универзитетот Конектикат ја освоија НЦАА титулата

0
Кошаркарите на Универзитетот Конектикат ја освоија НЦАА титулата. Во финалето, во Хјустон, Конектикат...

Фудбалска Федерација се извини за однесувањето на Ловрен

0
Хрватската Фудбалска Федерација (ХНС) се извини на новинарите за однесувањето на дефанзивецот Дејан Ловрен по...

Неизвесен настапoт на двете ѕвезди на Швајцарија против Србија

0
Фудбалската репрезентација на Швајцарија се соочува со проблеми со повреди во пресрет на клучниот натпревар...

Англија со најголема премија за светската титула

0
Светската фудбалска федерација ќе додели најголеми бонуси во историјата на Светските првенства. Националните федерации и...

Причините за ненадејното збогување, Пике: Се чувствував изоставен од тимот

0
Жерар Пике изненади со одлуката да го напушти фудбалот на средина од сезоната. 35-годишниот фудбалер...