таг: Poland

Полуфинале, дуели на тенисерки од Источна Европа

0
Магда Линет ќе игра против Арина Сабаленка, додека Елена Рибакина ќе ги одмери силите со...

Ново изненадување во Мелбурн, елиминирана е Ига Швјонтек

0
Светската тенисерка број еден Ига Швјонтек го заврши учеството на Австралија Oпен во четвртото коло,...

Ига Свијатек, најдобра спортистка во Европа

0
Тенисерката од Полска, Ига Свијатек е прогласена за најдобра спортистка во Европа, во изборот на...

Швјонтек без конкуренција, Синиакова-Крејчикова најдобар пар

0
Со Мастерс завршницата и финалето на Дејвис Купот спуштена е завесата на тениската сезона. Време...