таг: players

Баерн и Интер, во трка за шпанскиот голман Давид де Хеа

0
Баерн Минхен и Интер се клубовите кои се најзаинтересирани за шпанскиот голман Давид...

Де Хеа од “Олд Трафорд” се сели во Париз?

0
Давид Де Хеа, кој го напушти Манчестер Јунајтед, може да прејде во Пари...

Жесус, е најплатениот селектор во светот со 10 млн евра!

0
Жорге Жесус минатата сезона го предводеше Фенербахче, со кој на крајот не успеа...

Окулу 25.000 навивачи без влезници доаѓаат на финалето во Прага

0
УЕФА има голем проблем со билетите што им ги додели на финалистите во...

Наполи тргнува по Гасперини, нуди плата од 4 милиони евра

0
Новиот италијански шампион Наполи многу веројатно ќе има нов тренер за следната сезона....

Де Хеа е најдобар голман на сезоната во Премиер Лигата

0
Давид де Хеа ја осигура првата индивидуална награда во сезоната. Со непримениот гол...

Рација во Баерн, полицијата бара докази за перење пари

0
Инспектори на Сојузната криминална полиција во вторникот извршиле рација во „Алијанц Арена“ и...

Лазаров го одреди составот и остави двајца ракометари на трибини

0
Maкедонската ракометна репрезентација вечерва го има последното гостување во квалификациите за следното Европско...

Лазаров го објави поширок список за Луксембург и Турција

0
Машката сениорска репрезентација на Македонија ја очекуваат два натпревари во рамките на квалификациите...

Мајк Браун, тренер на регуларниот дел сезоната во НБА

0
Мајк Браун, тренерот на Сакраменто Кингс е прогласен за тренер на годината во...