таг: player

Андрес Иниеста ќе му се придружи на Меси во Интер Мајами?!

0
Интер Мајами се обидува да го опкружи со познати поранешни соиграчи на Лео...

Андрес Иниеста летово и официјално ја завршува фудбалската кариера

0
Легендарниот Андрес Иниеста летово би можел и официјално да ја заврши својата фудбалска...

Бензема се сели во Саудиска Арабија, ќе отвори своја Академија

0
Фудбалерот на Реал Мадрид, Карим Бензема може да отвори своја академија во Саудиска...

Бензема го пропушта Бетис, за да биде подготвен за Ливерпул

0
Реал Мадрид се најде во нови проблеми во пресрет на новото коло во...

Протече информација кој ќе биде прогласен за најдобар фудбалер во светот

0
Една седмица пред официјалното доделување на наградата „The Best“ на ФИФА, протече информација кој ќе...

Суарез продолжува да блеска во дресот на бразилски Гремио

0
Уругвајскиот фудбалер Луис Суарез продолжува да блеска во дресот на бразилски Гремио. Во натпреварот од...

Бензема одлучил, уште 2 години на „Сантијаго Бернабеу“

0
Шпанскиот и европски шампион Реал Мадрид ќе го задржи Карим Бензема најмалку уште две години,...

Роналдо го знае името на новиот селектор на Бразил

0
Во овој момент Бразил е во потрага по нов селектор. Новинарите го запрашаа и Роналдо...

Футбалерите ја пееја химната, а тоа ги расплака фановите на трибините

0
Иранските фудбалери во првото коло на Светското првенство во Катар не ја пееја националната химна...

Бензема не издржа ниту 15 минути од тренингот

0
Карим Бензема носи главоболка за Дидие Дешамп, во пресрет на Светското првенство во Катар. Првиот...