таг: pitch

Окулу 25.000 навивачи без влезници доаѓаат на финалето во Прага

0
УЕФА има голем проблем со билетите што им ги додели на финалистите во...

Kолку финансиски ќе го чини Меси суспензијата од ПСЖ?

0
Екипата на ПСЖ го суспендира Лионел Меси затоа што Аргентинецот замина во Саудиска...

Саудијците планираат да донесат уште 50 други звучни имиња

0
Арапите, после Кристијано Роналдо планираат да донесат уште 50 други звучни имиња за...

Роналдо: Во тешките периоди, најдобро се гледа кој е од твоја...

0
Кристијано Роналдо признава дека поминал низ најтешкиот период во кариерата при враќањето во...

ПСЖ ја достави понудата, Меси одлучува за се

0
Лионел Меси се уште не одлучил каде ќе игра следната сезона. Додека навивачите...

ПСЖ-Меси, преговорите се ставени во мирување

0
ПСЖ се уште не постигнале договор со Лионел Меси. Дел од француските медиуми...

Лионел Меси ја одбил првата понуда на ПСЖ

0
Лионел Меси ја одбил првата понуда на ПСЖ за продолжување на договорот, пишуваат...

Аргентински фармер направи лик на Меси со пченка на огромно поле

0
Аргентинскиот фармер Максимилијано Спинаце во чест на „иконата“ на Аргентина, Лео Меси решил да му...

Позитивната реакција на јавноста го убедила да продолжи

0
Герет Саутгејт ќе остане англиски селектор и покрај елиминацијата во четврт-финалето на Светското првенство, тврдат...

Ањели: Hе може само еден човек да е виновник, целиот тим...

0
Јувентус шокантно загуби од Макаби Хаифа (2-0) во Израел, но и покрај тоа Масимилијано Алегри...