таг: Pegula

Ига Свијатек, најдобра спортистка во Европа

0
Тенисерката од Полска, Ига Свијатек е прогласена за најдобра спортистка во Европа, во изборот на...

Швјонтек без конкуренција, Синиакова-Крејчикова најдобар пар

0
Со Мастерс завршницата и финалето на Дејвис Купот спуштена е завесата на тениската сезона. Време...