таг: Paribas

Медведев го искористи заморот кај Александар Зверев

0
Рускиот тенисер Данил Медведев го искористи моментот на замор кај Алексндар Зверев и...

Медведев: Знам дека не е фер, но би сакал сите турнири...

0
Данил Медведев триумфално го заврши првиот дел од сезоната. Пред доаѓањето во Европа,...

Алкараз и Медведев, ќе се борат за титулата во Индиан Велс

0
Поранешните светски тенисери број 1, Карлос Алкараз и Данил Медведев ќе се борат...

Алкараз против Синер, Швјонтек во полуфиналето на Индијан Велс

0
Шпанскиот тенисер Карлос Алкараз го победи канаѓанецот Феликс Оже-Алијасим со 2:0 во сетови...

Тиафо и Медведев, први полуфиналисти во “Индијан Велс”

0
Френсис Тиафо и Данил Медведев се првите полуфиналисти на Мастерсот во “Индијан Велс”....

Алкараз во осминафиналето против Дрејпер, елиминиран Енди Мареј

0
Светскиот рекет број два Карлос Алкараз се пласира во осминафиналето на Мастерсот во Индијан...