таг: Одбрамбениот

Играчот на Уругвај се соочува со суспензија од 15 натпревари?!

0
Одбрамбениот играч на Уругвај, Хосе Марија Хименез, според шпанските медиуми, се соочува со суспензија од 15 натпревари. По завршувањето на натпреварот со Гана,...