таг: одбојка

Одбојкарите во Кавадарци, следат тестови со Израел и Јапонија

0
Се ближи почетокот на Европското првенство во одбојка, а Скопје е еден од домаќините на...

Работнички ќе игра во ЦЕВ Челинџ Купот

0
По подолга пауза, македонската женска клупска одбојка се враќа на европската сцена. Актуелниот освојувач на...

Работнички, првиот полуфиналист во женска конкуренција

0
Во европската година за македонската одбојка, со организација на група од машкиот континентален самит, како и со настапи на двете сениорски репрезентации во...