таг: Nadal

Рафаeл Надал е во трка со времето за да настапи во...

0
Шпанскиот тенисер Рафеал Надал одби да игра на турнир во Бордо како најава...

Надал се откажа од турнирот на кој победил 11 пати

0
Рафаел Надал е се поблиску до решението да се пензионира, откако денеска и...

За прв пат од 2005 година, Надал надвор од Топ 10?!

0
Рафаел Надал, кој моментално е бр. 8 на АТП-листата, следниот понеделник би можел...

Рафа Надал го откажа настапот на уште еден турнир

0
Рафаел Надал, освојувач на 22 Грен слем титули, се уште не се рехабилитар од повредата...

Bториот носител Каспер Руд елиминиран од Австралија опен

0
По елиминацијата на првиот носител Рафаел Надал, од Австралија опен испадна и вториот носител, Каспер Руд. Норвешкиот тенисер во второто коло загуби од...

Сензационално, Рафа Надал елиминиран без освоен сет!

0
Рафаел Надал, е елиминиран во 2. коло на Австралија Опен, откако е поразен од американецот...

Рафаел Надал, ќе се пензионира после Ролан Гарос?!

0
Шпанскиот тенисер Рафаел Надал поради тешките повреди во последните години се почесто добива прашања дали наскоро ќе...

Ждреб, Ѓоковиќ и Надал можат да се сретнат дури во финалето

0
Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се најде на спротивната страна од ждребот во однос на неговиот...

Рафаел Надал: Ситуацијата не е идеална, но ми требаат победите!

0
Рафаел Надал моментално се наоѓа во Австралија каде се подготвува за првиот Грен слем турнир...

Надал: Финалето спектакуларно, среќен сум што Меси го подигна трофејот

0
Рафаел Надал уживал во фантастичното финале помеѓу Аргентина и Франција, по кое бил среќен поради свите пријатели...