таг: MotoGP

Марк Маркез нема да вози на Шпанското ГП

0
Осумкратниот светски шампион Марк Маркез нема да вози на Шпанското ГП, четвртата трка...

Уште еден италијанец во Куќата на славните на Мото ГП

0
Андреа Довициозо ќе биде примен во Куќата на славните на Мото ГП, оваа година во...