таг: Milan

Здравствената состојба на Шкриниар, е проблематична

0
Дефанзивецот на Интер, Милан Шкриниар, отпадна од плановите на селекторот на Словачка за...

Англиските медиуми, Конте заминува од Тотенхем

0
Милан се пласираше во четвртфиналето на Лигата на шампионите по ремито без голови во Лондон против Тотенхем. Во првиот натпревар Милан победи со...

ВИДЕО /Милан ја доби Аталанта, Златан се врати по девет месеци

0
Милан ја надмина кризата и запиша трета победа едноподруго, совладувајќи ги на „Сан Сиро“ Аталанта...

Милан го напушта „Сан Сиро“, ќе изгради свој нов стадион

0
Bo денешното издание „газета дело Спорт“, се наведува дека Милан и Интер со години работеа на проектот за изградба на нов заеднички стадион,...

Италија и Серија А, co седум екипи во осминафиналето на евро...

0
Италијанските екипи се исклучително успешни во Европа оваа сезона, синоќа сите кои играа...

Серија од три порази во првенството, Пиоли пред отказ?!

0
Тренерот на Милан, Стефано Пиоли наскоро би можел да ја напушти функцијата, пренесуваат италијанските медиуми. Челниците на...

Берлускони: Главната цел е да се освои скудетото

0
Поранешниот италијански премиер и ексгазда на Милан, Силвио Берлускони секогаш бил амбициозен човек, и по импресивната 0:2...

Голем удар за Милан, без најдобриот од среден ред против Интер

0
Фудбалерот од средниот ред на Милан, Исмаел Бенасер, има повреда на мускулот, потврди клубот. Алжирскиот репрезентативец има...

Интер не дозволува Шкриниар да оди во Париз

0
Париз Сен Жермен уште еднаш доби „не“ од Интер за понудата да го доведе Милан...

Интер со 2 опции кои би можеле да бидат замена за...

0
Интер очигледно веќе го прифати фактот дека ќе го загуби дефанзивецот Милан Шкриниар кој е...