таг: Mikel

Артета: Мора да победиме, ако сакаме титула на шампион

0
Арсенал во среда ќе го одигра најважниот натпревар оваа сезона. Лидерот во Премиер...

Артета: Секој меч до крајот на сезоната ни е како финале

0
Тренерот на Арсенал, Микел Артета жали за елиминацијата во Лига Европа, но сега...

Арсенал, 5 победи без примен гол на дербито во Лондон

0
Арсенал против Фулам го запиша петтиот триумф во низа против лондонските ривали, а...

Артета: Арсенал можеше да постигне повеќе против Евертон

0
Tренерот на Арсенал, Микел Артета се осврна на победата над Евертон (4:0) во...

Артета: Играчите не се под притисок, ќе се вратиме и после...

0
Тренерот на Арсенал, Микел Артета, вели дека неговиот тим не чувствува притисок во трката за...