таг: Mike

Милвоки Бакс се разделија со тренерот Буденхолцер

0
„Одлуката да се направи оваа промена беше многу тешка“, изјави генералниот менаџер на...

Браун, првиот кој избран едногласно за најдобар тренер

0
Тренерот на Сакраменто Кингс, Мајк Браун е избран за најдобар тренер оваа сезона...

Мајк Браун, тренер на регуларниот дел сезоната во НБА

0
Мајк Браун, тренерот на Сакраменто Кингс е прогласен за тренер на годината во...