таг: Messi

ПСЖ ја достави понудата, Меси одлучува за се

0
Лионел Меси се уште не одлучил каде ќе игра следната сезона. Додека навивачите...

Во чест на Меси, Аргентина ја повлекува “десетката”

0
Аргентина ќе ја повлече десетката кога најдобриот фудбалер Лионел Меси, ќе реши да...

ПСЖ-Меси, преговорите се ставени во мирување

0
ПСЖ се уште не постигнале договор со Лионел Меси. Дел од француските медиуми...

Лионел Меси ја одбил првата понуда на ПСЖ

0
Лионел Меси ја одбил првата понуда на ПСЖ за продолжување на договорот, пишуваат...

Мундо Депортиво: Меси, ќе биде прогласен за најдобар фудбалер во 2022

0
Аргентинскиот капитен и член на ПСЖ, Лионел Меси, ќе биде прогласен за најдобар...

Шеикот Ал Тани,  му нуди 100 млн евра на Меси за...

0
Емирот на Катар, шеикот Тим бин Хамад Ал Тани, кој стои зад катарскиот обид да...

Аргентински фармер направи лик на Меси со пченка на огромно поле

0
Аргентинскиот фармер Максимилијано Спинаце во чест на „иконата“ на Аргентина, Лео Меси решил да му...

Меси глатко одбил 300.000.000 евра од Ал-Хилал за преселба во Саудиска...

0
Ал-Наср го убеди еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Кристијано Роналдо, да се пресели...

Лионел Меси е плејмејкер на годината, по петти пат

0
Лионел Меси е прогласен за најдобар плејмејкер за 2022 година од страна на Меѓународната федерација...

Лионел Меси ќе го продолжи договорот со Париз Сен Жермен

0
Лионел Меси стана светски шампион со Аргентина на Мундијалот во Катар, го одигра турнирот на...