таг: match

Џуд Белингем, најскапиот играч во Бундеслигата

0
Специјализираниот портaл за фудбалски трансфери „Трансфермаркт“, ги ажурираше пазарните вредности на фудбалерите. ...

Не е јасно дали Гави ќе биде слободен играч на 30...

0
Шпанскиот суд го прогласи за неважечки договорот на Гави (18)со Барселона, по што...

Здравствената состојба на Шкриниар, е проблематична

0
Дефанзивецот на Интер, Милан Шкриниар, отпадна од плановите на селекторот на Словачка за...

ПСЖ ја достави понудата, Меси одлучува за се

0
Лионел Меси се уште не одлучил каде ќе игра следната сезона. Додека навивачите...

Сопственикот на Челзи, планира да го купи францускиот прволигаш

0
Cпоред Гардијан“, сопственикот на Челзи, американскиот бизнисмен Тод Боли, планира да го купи...

ПСЖ-Меси, преговорите се ставени во мирување

0
ПСЖ се уште не постигнале договор со Лионел Меси. Дел од француските медиуми...

Челси планира да продаде 12 фудбалери и да заработи 260 милиони...

0
Челси во изминатиот период потроши над 600 милиони евра за нови засилувања, по...

Лионел Меси ја одбил првата понуда на ПСЖ

0
Лионел Меси ја одбил првата понуда на ПСЖ за продолжување на договорот, пишуваат...

Челси е спремен да го избрка тренерот за кого плати 22...

0
Сезоната во која потроши повеќе од 600 милиони евра на нови играчи за Челзи се...

Виктор Осимен го сруши рекордот на Игуаин

0
Напаѓачот на Наполи, Виктор Осимен синоќа постигна гол на натпреварот од 23. коло на италијанскиот...