таг: Marcelo

Марсело Брозовиќ од Милано се сели во Торино?!

0
Марсело Брозовиќ е член на Интер од 2015 година и оттогаш запиша 254 натпревари за „нероаѕурите“....

Barcelona нуди трампа и не дава 40 млн евра за Брозовиќ

0
Марcело Брозовиќ одигра одличен натпревар против Верона и со две асистенции учествуваше во...

ВИДЕО / Гол и титула за Марсело со Флуминенсе

0
Синоќа на легендарната „Маракана“, Флуминенсе го декласираше Фламенго со 4-1 во реваншот од...

Брозовиќ пред американецот Адамс и австралиецот Ирвин

0
Останаа уште осум репрезентации во битката за светската титула во Катар. Турнирот се ближи кон...