fbpx

таг: Manchester

Технолошкиот гигант заинтересиран за купување на Манчестер Јунајтед

0
Според „Дејли Мирор“, гигантот „Ејпл“ покажал сериозен интерес за Манчестер јунајтед, откако семејството Глејзер реши да го продаде клубот. Една од најбогатите компании...

Пеп Гвардиола останува на “Етихад” до 2025 година

0
Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, потпиша нов договор со „граѓаните“ до 2025 година. Гвардиола му се...

Роналдо: Меси? Тој најдобриот против кого сум играл

0
Кристијано Роналдо направи интервју со кое предизвика голема полемика и по кое сигурно ќе наиде...

Барcелона против “Црвени Ѓаволи”, Рома со Салзбург

0
Барселона ќе се сретне со Манчестер Јунајтед на првиот чекор од нокаут фазата во Лигата...

Кристијано Роналдо во јануари доаѓа во Милано?

0
Кристијано Роналдо најверојатно на зима ја заврши својата епизода во Манчестер Јунајтед. Португалецот во јануари...

Пеп Гвардиола тргнува по грузиецот Кварацкелија?

0
Италијанските медиуми пишуваат дека Манчестер Сити би можеле да донесат уште едно чудо – Квича Кварацкелија. ...

Гринвуд во нови проблеми, повторно заврши зад решетки

0
Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Мејсон Гринвуд, одново се најде зад решетки. Англиските медиуми пишуваат дека тој ги...

Роналдо ќе му ја врачи „Златната топка“ на најдобриот стрелец?

0
Петкратниот добитник на „Златната топка“, Кристијано Роналдо, ќе присуствува на овогодинешната церемонија на доделување, тврди...

Кристијано Роналдо ,,сака“ трансфер во Интер Мајами?

0
Ѕвездата на Манчестер Јунајтед, Кристијано Роналдо, е заинтересиран за преселба во американскиот клуб Интер Мајами,...

Роналдо испрати порака по дербито против Ливерпул

0
Фудбалерите на Манчестер Јунајтед го победија Ливерпул во дербито на Премиер лигата со 2:1. „Црвените...