таг: Лум

Пресметка меѓу Вардар и Шкупи, Гостивар мерка 3 бода

0
Дербито меѓу Шкендија и Струга Трим Лум е одложено, па во фокусот на денешното второ коло од Првата фудбалска лига ќе биде пресметката...

Струга Трим Лум го распродаде стадионот за реваншот против Жалгирис

0
Македонскиот фудбалски шампион Струга Трим Лум денеска го игра реванш мечот против Жалгирис од првото...

Дуро: Жалгирис е фаворит, но не победуваат секогаш во фудбалот

0
Македонскиот првак Струга Трим Лум (18 часот) во Вилнус ќе се соочи со Жалгирис во...

Струга Трим Лум во Виљнус, денеска прв и последен тренинг

0
Експедицијата на Струга Трим Лум од синоќа е во Виљнус, каде утре со почеток од...

Струга ТЛ загуби од Партизани, Шкупи го победи Херманштад

0
Македонскиот шампион Струга Трим Лум доживеа пораз (0-1) од тимот на Партизани на пријателскиот меч...

Струга Трим Лум, во барабанот на неносители

0
Македонскиот првак Струга Трим Лум ќе се најде во барабанот на неносители на денешниот ждреб...

Прва македонска фудбалска лига, 16 коло-резултати

0
Силекс 1-2 Струга Трим Лум Advertisements Победа 0–6 ФК Шкупи...

Денеска започна 16-та недела во Првата македонска фудбалска лига

0
Со натпреварот помеѓу Струга Трим Лум и Силекс денеска започна 16-та недела во Првата македонска фудбалска лига....

Струга Трим Лум се уште без пораз

0
Струга Трим Лум е единствената екипа во новата сезона од Првата фудбалска лига на Македонија која се...