fbpx

таг: Luka

Петти натпревар со 50 плус поени во кариерата за Лука Дончиќ

0
Далас Маверикс во ноќта зад нас на крилата на неверојатниот Лука Дончиќ ги победи Детроит...

Дончич не успеа да ги сопре Клиперси, победа за Филаделфија

0
Лос Анџелес Клиперс го победи Далас Маверикс со 113:101 во еден од најинтересните натпревари од...

Дончиќ со нов трипл-дабл, победа и за Бостон

0
Лука Дончиќ продолжи со одлични партии во дресот на Далас. Во дербито на Тексас, Маверикс го совладаа Хјустон Рокетс со 129:114 и стигнаа...

Реал Мадрид најде адекватна замена и за Лука Модриќ

0
Ловро Мајер треба да биде наследникот на Лука Модриќ во Реал Мадрид. Раководството на клубот е подготвено...

Далас поразен од Минесота, Лилард стана најдобриот стрелец на Портланд

0
Драматичната завршница на натпреварот Оклахома-Портланд и исклучувањето на Лука Дончиќ и тренерот на Далас Џејсон Кид, ја обележа изминатата ноќ во НБА лигата....

Фудбалска Федерација се извини за однесувањето на Ловрен

0
Хрватската Фудбалска Федерација (ХНС) се извини на новинарите за однесувањето на дефанзивецот Дејан Ловрен по...

Модриќ: Аргентина не требаше да добие пенал

0
Лука Модриќ остана без можност да се бори за титулата на Светското првенство (СП) откако...

Дончиќ, 17. меч оваа сезона со над 30 поени

0
Лука Дончиќ го предводеше Далас до нова победа, овојпат на домашен терен над Феникс со 130-111, Словенецот...

Модриќ, со нов рекорд во хрватскиот футбал

0
Најдобриот хрватски фудбалер, Лука Модриќ, стана единствен кој бил дел од Светско и Европско првенство во три...

Модриќ: Да бидеме на најдоброто можно ниво против Мaроко

0
Лука Модриќ одби секаква споредба на претходното и актуелното Светско првенство. Advertisements ...