таг: Linette

Викторија Азаренка загуби од 70. тенисерка на ВТА листата

0
Викторија Азаренка загуби од Ана Калинскаја, која е 70. тенисерка на ВТА листата...

Полуфинале, дуели на тенисерки од Источна Европа

0
Магда Линет ќе игра против Арина Сабаленка, додека Елена Рибакина ќе ги одмери силите со...