таг: Lewandowski

Левандовски: Ќе навивам за Баерн, момците ќе ја освојат титулата

0
Роберт Левандовски подемот го започна во Борусија Дортмунд, потоа играше во Баерн, а...

Барселона до нов рекорд во Ла Лига , но и во...

0
По 26 кола, Барселона има примено само девет гола, што е нестварен ефект...

Роберт Левандовски: Осминафиналето за нас е голем успех

0
„Ова е прв пат во мојот живот да се смеам, по загубен натпревар“. ...

Tретиот играч од 2000 година, кој ја надмина границата од 600...

0
Роберт Левандовски, во победата на Барселона над Виљареал (3:0), ја мина границата од 600 гола...

ВИДЕО / Баерн убедливо стигна до четвтртфиналето

0
Баерн е првата екипа која се пласира во четвртфиналето на Лигата на Шампионите, елиминирајќи ја...

Левандовски: Меси на возраста на Роналдо, нема да даде толку голови

0
Веројатно нема да постигне 60 гола за една година, но 30 и 40 се сепак разлика.Очекувањата...