таг: left

Барселона до нов рекорд во Ла Лига , но и во...

0
По 26 кола, Барселона има примено само девет гола, што е нестварен ефект...

Аријан Адеми сонува враќање во Динамо…..како тренер!

0
После 13 години, 373 меча, преку 20 трофеи, над 100 европски средби и...

Бускетс, постави нов рекорд во историјата на дуелите против Реал Мадрид

0
Капитенот на Барселона, Серхио Бускетс, постави нов рекорд во историјата на дуелите против...

Реал Мадрид, нема да му го продолжи договорот на Модриќ?!

0
Договорот на Лука Модриќ со Реал истекува за три месеци. Модриќ сака да...

Реал сака да го купи Кварацхелија, кој има клаузула од 150...

0
Шпанскиот гигант Реал Мадрид е заинтересирани за играчот на Наполи и грузиски репрезентативец Квича Кварацхелија,...

Милан е подготвен да го продаде хрватскиот играч

0
Анте Ребиќ во летниот преоден рок ќе го напушти Милан, тврди „Газета дело Спорт“. Поранешниот...

Хансен надвор од ракометот, поради преголемиот стрес

0
Данскиот репрезентативец и еден од најдобрите светски ракометари, Микел Хансен, одлучил да земе одмор во...

Менаџерката откри зошто Халанд потпиша за Манчестер Сити

0
Ерлинг Халанд, минатото лето реши да се пресели во Манчестер сити. „Граѓаните“ ја активираа неговата...

Енцо Фернандез во Челси за рекордни 120 млн евра

0
Иако во текот на денот постоеја сомнежи дека Челси ќе успеат да го добијат потписот...

Зијеш, најголемиот губитник во зимскиот преоден рок

0
Мароканецот договори личните услови со ПСЖ, во Париз чекаше Челзи да ги испрати потпишаните сите...