таг: LeBron

Морент со трипл-дабл го растури Лос Анџелес Лејкерс

0
ЛА Лејкерс без Леброн Џејмс немаа никакви шанси за победа во дуелот со Мемфис и Морент. Мемфис славеа со 121:109, а Морент забележа...

Леброн Џејмс повторно се повреди, ќе го пропушти дуелот со Мемфис

0
Ѕвездата на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс ќе биде надвор од терените неколку...

Судија Луис ја призна грешката: Имаше контакт врз Леброн

0
Кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерси беа оштетени во средбата со Бостон Селтикс, откако во завршните...

Леброн успешно го предводеше Лејкерс, коj се врати и победи од...

0
Леброн Џејмс повторно ја покажа својата сила на 38 години. Тој го предводеше Лос Анџелес Лејкерс до...

Лејкерси ја прекинаа низата од 11 победи на Мемфис

0
Лос Анџелес Лејкерс покажаа дека се подготвени за борба, враќајќи се од двоцифрена негатива во...

Лејкерси со победа ја завршуваат годината, Њу Орлинс и Денвер први...

0
Лос Анџелес Лејкерси продолжија со играта „топо-ладно“, но ноќва се радуваа на победа на гостувањето...

Леброн Џејмс за прв пат ја почнува сезоната со четири порази

0
Лос Анџелес Лејкерс очигледно се еден од најслабите тимови во НБА-лигата сезонава иако имаа ѕвезден...

Леброн Џејмс промаши, трет пораз за Лос Анџелес Лејкерс

0
Крис Пол влезе во историјата на НБА-лигата, откако стана третиот играч кој дошол до бројката од 11.000 асистенции,...