таг: Leandro

Јувентус не планира да го купи актуелниот светски шампион со Аргентина

0
Јувентус го позајми Леандро Паредес (28) од ПСЖ во текот на летниот преоден рок. Во...

Брозовиќ пред американецот Адамс и австралиецот Ирвин

0
Останаа уште осум репрезентации во битката за светската титула во Катар. Турнирот се ближи кон...