таг: League

Нејмар има две опции, Челси или Саудиска Арабија

0
Напаѓачот на ПСЖ, Нејмар, наводно побарал дозвола од раководството на францускиот шампион да...

Познати се можните двојки во плеј – офот во Лигата на...

0
Познати се можните двојки во плеј – офот во Лигата на Шампионите, тоа...

Иван Ракитиќ, ја игра последната сезона во Севилја

0
Хрватскиот фудбалер Иван Ракитиќ (35), кому договорот со Севилја му истекува за една...

Кајл Вокер се договори со Баерн Минхен

0
Кајл Вокер нема да го продолжи договорот со Манчестер Сити, туку кариерата ќе...

Тијаго Алкантара, враќање во клубот каде ги направил првите чекори

0
Тијаго Алкантара одби неколку понуди од Саудиска Арабија, како и една од Турција...

Бетис ги решава финансиските проблеми на Барселона?!

0
Шпанскиот прволигаш Бетис не е во најдобра финансиска ситуација, како и многу шпански...

Арсенал понуди 105 млн фунти, се чека одговор на Ман. Сити

0
Деклан Рајс е на добар пат да стане најскапиот фудбалер во историјата на...

Реал Мадрид подготвен да го продаде Валверде за 90 млн евра?!

0
Реал Мадрид изненадувачки е подготвен да прифати понуда од 90 милиони евра за...

Ливерпул нуди 300 млн евра за Килиан Мбапе?!

0
Англискиот премиерлигаш Ливерпул влегува во сериозна трка за Килијан Мбапе. Клубот од „Енфилд“...

Барселона има уште 7 дена да го купи Караско „на попуст“

0
Барселона има само една недела да го ангажира Јаник Фереира Караско од Атлетико...