таг: Koшаркарскиот

Серџо Скариоло за мечот со Македонија ги повика следните кошаркари

0
Koшаркарскиот селектор на Шпанија, Серхио Скариоло го објави списокот на кошаркари со кои ќе настапи против Македонија во рамки од квалификациите за СП. ...