таг: Karim

Бензема се сели во Саудиска Арабија, ќе отвори своја Академија

0
Фудбалерот на Реал Мадрид, Карим Бензема може да отвори своја академија во Саудиска...

Карим Бензема, стана првиот играч во историјата на клубот

0
Францускиот напаѓач на Реал Мадрид, Карим Бензема, стана првиот играч во историјата на...

Бензема го пропушта Бетис, за да биде подготвен за Ливерпул

0
Реал Мадрид се најде во нови проблеми во пресрет на новото коло во...

Реал Мадрид за 26 дена, двапати против Ливерпул и Барселона

0
Седум многу тешки натпревари за само 26 дена ги очекуваат фудбалерите на Реал Мадрид, актуелните...

Карим Бензема, го престигна Раул Гонзалес

0
Капитенот на Реал Мадрид, Карим Бензема, го престигна Раул Гонзалес во рангирањето за најмногу постигнати...

Бензема одлучил, уште 2 години на „Сантијаго Бернабеу“

0
Шпанскиот и европски шампион Реал Мадрид ќе го задржи Карим Бензема најмалку уште две години,...

Бензема: Ја напишав мојата приказна, а нашата завршува тука

0
Најдобриот фудбалер за 2022 година, Карим Бензема реши да се повлече од националниот тим со...

Бензема го пропушта Мундијалот во Катар!

0
Карим Бензема, нема да игра на Мундијалот во Катар кој почнува денеска поради скинат квадрицепс....

Бензема не издржа ниту 15 минути од тренингот

0
Карим Бензема носи главоболка за Дидие Дешамп, во пресрет на Светското првенство во Катар. Првиот...

Бензема ќе паузира еден месец

0
Најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, Карим Бензема, ќе отсуствува еден месец поради повреда со која...