таг: Kane

Кејн се израмни со најдобриот стрелец во историјата на лондонскиот клуб

0
Хери Кејн го постигна својот 266. гол за Тотенхем, така израмнувајќи се со најдобриот стрелец...

Хари Кејн, летово стигнува на Олд Трафорд?!

0
Манчестер Јунајтед подготвува неверојатен трансфер за големата ѕвезда на Тотенхем, Хари Кејн следното лето, тврдат...

Скај Спортс: Баерн Минхен, со понуда од 100 млн евра за...

0
Новинарот на „СкајСпортс“ во Германија, Флоријан Плетенберг, на твитер изјави дека Баерн Минхен работи на...

Англија со најголема премија за светската титула

0
Светската фудбалска федерација ќе додели најголеми бонуси во историјата на Светските првенства. Националните федерации и...

Покетино на Олд Трафорд го носи и Хари Кејн?!

0
Маурисио Покетино продолжува да се поврзува со евентуална преселба во Манчестер Јунајтед. Екипата од Манчестер...