таг: Joao

Кансело, во една сезона освои две шампионски титули

0
Португалскиот интернационалец Жоао Кансело е раритет во европскиот фудбал, а оваа сезона му...

Медиумите најдоа замената за Симеоне кај Атлетико Мадрид

0
Атлетико Мадрид загуби од Барселона со минимален резултат 0-1, а тоа и дефинитивно стави крај...

Арсенал испратил конкретна понуда за Жоао Феликс

0
Жоао Феликс има желба да замине од Атлетико Мадрид во зимскиот преоден рок. Клубот е...

Феликс, во јануари го напуштa тимот на Атлетико?!

0
Португалскиот фудбалер Жоао Феликс размислува во јануари да го напушти тимот на Атлетико. Португалецот не...