таг: Jassim

Јувентус најде замена за Адриен Рабио кај Лестер Сити

0
Скаутите на Јуве бараат замена за францускиот фудбалер Андриен Рабио, кој има договор со торинскиот...

Бензема: Ја напишав мојата приказна, а нашата завршува тука

0
Најдобриот фудбалер за 2022 година, Карим Бензема реши да се повлече од националниот тим со...

Дидие Дешамп: Мароко има способност добро да се брани

0
Селекторот на Франција, Дидие Дешамп, пред вечерашниот полуфинален натпревар против Мароко на Светското првенство во...

Повреден уште еден играч, нема крај на проблемите во Франција

0
Францускиот фудбалски репрезентативец Едуардо Камавинга го пропушти последниот тренинг на репрезентацијата во Катар, поради повреда...

Бензема го пропушта Мундијалот во Катар!

0
Карим Бензема, нема да игра на Мундијалот во Катар кој почнува денеска поради скинат квадрицепс....