таг: Italian

Dи Марија му се налутил на Алегри, нема да игра против...

0
Јувентус го чека тешко гостување кај Болоња во Серија А, откако поранешниот шампион...

Арсенал е заинтересиран за играчот на Реал Мадрид

0
Челниците на Арсенал се заинтересирани за играчот на Реал Мадрид, Брахим Дијаз, кој...

Турскиот клуб ќе го купи Заниоло за 20 милиони

0
Николо Заниоло до крајот на денот треба да потпише договор со Галатасарај. Турскиот клуб ќе...

Галатасарај е во напредни преговори со Рома

0
Николо Заниоло e непожелен во Рома и тој речиси сигурно кариерата ќе ја продолжи во...

Милан, испрати богата понуда за Николо Заниоло

0
Според италијанските медиуми, голема е веројатноста Николо Заниоло до крајот на предониот рок да се...

Инзаги: Заслуживме повеќе, барем според она што го прикажавме

0
Симоне Инзаги смета дека Интер треба да го гледа на настапот против Ливерпул како почетна...

По зголемениот интерес, Рома му одреди цена на Заниоло

0
Според медиумите во Италија, тимот на Рома можеби е подготвен да го продаде Николо Заниоло...