таг: исклучувањето

Далас поразен од Минесота, Лилард стана најдобриот стрелец на Портланд

0
Драматичната завршница на натпреварот Оклахома-Портланд и исклучувањето на Лука Дончиќ и тренерот на Далас Џејсон Кид, ја обележа изминатата ноќ во НБА лигата....